Na 2. Autistické konferenci oceněno 5 sebeobhájců na spektru

Ocenění sebeobhájci na spektru v roce 2021

Na 2. Autistické konferenci 18. 6. 2021 v Prague Stratup Market se opět oceňovlai sebeobhájci s autismem.

V roce 2021 byli oceněni tito sebeobhájci na spektru: Ing. Sylva Šuláková, Jakub Frnka, Hana Rosenthal, Aliyyah Koloc a za obhajobu a sebeobhajobu od roku 2013 Michal Roškaňuk. S Hankou Rosenthal, která je známá svými komiksy k autismu, jsme publikovali rozhovor loni Na sítích člověk musí lidi edukovat, nebo je zablokovat .

Ing. Sylvu Šulákovou znáte také jako členku Poradního orgánu ombudsmana a Michala Roškaňuka z jeho aktivit jako ředitele Adventor a více prezidenta EUCAP.

Za možnost přinášet, jak vnímají neurodiverzní lidé společnost, jak si vzájemně pomáhají předáváním svých rad ke kvalitnějšímu způsobu života a předávají to i společnosti děkuje Nadační fond ATYP všem sponzorům, jednotlivým dárcům a předplatitelům ATYP magazínu. Velký dík patří partnerům a sponzorům konference: Magistrát hl.m. Prahy, Skupina ČEZ, Evropský sbor solidarity, Famtoys, Za Sklem, Platforma Naděje pro Autismus, Adventor, Tiskárna Daniel, NeuraxPharm a NeuraxBiotic, WP Distro a Nakladatelství Portál.

Nadační fond ATYP také děkuje všem lidem na spektru autismu, kteří se aktivně zapojili do příprav, rovněž těm, kteří přednášeli, protože pro mnohé je to výstup z komfortní zóny a mají i obavy, protože v ČR je pořád velká stigmatizace autistů. Speciální poděkování patří Haně Rosenthal, která byla oceněná jako Sebeobhájkyně roku 2021, za výtvarnou podobu konference a Haně Gregorové za grafické vizuály a logo konference. Děkujeme i odborníkům, kteří přednášeli a těm, kteří na druhý konferenční den lektorovali workshopy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *