4. Autistická konference 22. září 2023

Čeští a slovenští sebeobhájci na autistickém spektru budou opět společně s odborníky přednášet v pátek 22. září 2023 v Praze. Tentokrát v Městské knihovně na Mariánském náměstí, Malý sál.

Také na realizaci konference se pokaždé podílí z 80% lidé s autismem. Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy. Konference je od 9:15 hod. do 17:00 hod. Jako každoročně 12 hod. bude předáno ocenění 3 sebeobhájcům. 

Je to unikátní konference, protože na jiných o autismu přednáší hlavně odborníci, zástupci neziskových organizací a rodiče dětí s PAS. My dáváme hlas přímo lidem s autismem, tzv. sebeobhájcům. Jedním z jejich práv dle Úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením je vyjadřovat se k věcem, které se jich týkají. Proto pořádáme Autistické konference, v rámci kterých lidé na autistickém spektru chtějí poukázat na problémy, se kterými se potýkají, a vyjádřit se k tomu, jakou podporu a v čem potřebují, rovněž chtějí ukázat, že mají svá práva a také v čem je autismus limituje a naopak v čem jim přináší pozitiva. U předešlých 3 ročníků převzal záštitu předseda výboru pro zdravotnictví ZHMP Ing. Miloš Růžička a paní ředitelka Za sklem o.s. Marta Pečeňová, která je členkou Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením a předsedkyní Odborné skupiny VVZPO pro koncepční řešení problematiky života osob s PAS. Poslední jmenovaná má záštitu také nad letošním 4. ročníkem.

Těšíme se na Vás 22. září 2023. Vstupenky jsou již k zakoupení na webu Městské knihovny v Praze a od 3. září budou i na pokladně. Kapacita sálu je však omezená.

Více na webu Autistickakonference.cz. FB událost zde 4. Autistická konference.

Pořadatel Nadační fond ATYP spolu s partnerem konference Za sklem o.s. a Městskou knihovnou v Praze děkují mnoha partnerům, díky nimž se může 4. Autistická konference uskutečnit. Projekt je realizován s podporou hlavního města Prahy, Ministerstva zdravotnictví ČR, Za Sklem o.s.Adventor o.s., projektem Erasmus+ Klíče k sebeobhájství, A Centrum a Beznávodu.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *